Brezpilotni letalnik eBee, ki ga Geavis uporablja za svoje dejavnosti, je preverjen in potrjen, da lahko vzleti s površja Zemlje na nadmorski višini do 4.000 m in leti v zračnem prostoru na nadmorski višini 5.200 m.
Tehnično gledano ni omejitve v višini letenja tega brepilotnega letalnika. Vendarle pa višina letenja vpliva na prostorsko ločljivost aerofotografij, ki jih posname letalnik. Višje ko leti, manj so podrobnosti na zemeljskem površju razpoznavne na aerofotografiji. Z večanjem višine letenja se torej aerofotografijam manjša prostorska ločljivost. V fazi načrtovanja poleta upravljalec v programsko opremo letalnika vnese podatek, kakšne ločljivosti naj bodo pridobljene aerofotografije. Programska oprema pa samodejno izračuna in nastavi optimalno nadmorsko višino letenja nad načrtovanim območjem na Zemlji.
Na primer, za aerofotografije ločljivosti 3 cm/px mora letalnik leteti na nadmorski višini 100 m. Če taka ločljivost ni potrebna, recimo, da želimo raje na aerofotografiji zajeti čim večje območje zemeljske površine, kar nam uspe pri aerofotografiranju na večji višini, potem upravljalec izbere slabšo resolucijo in bo izračunana višina letenja višja (npr. 1000 m za ločljivost 30 cm/px). Na ta način upravljalec letalnika prilagaja višino letenja želeni ločljivosti aerofotografij.
Pri vsem tem pa mora upravljalec letalnika upoštevati tudi nacionalne predpise za varno letenje brezpilotnih zrakoplovov. V Sloveniji velja Uredba, ki določa, da se let brezpilotnega zrakoplova zunaj kontroliranega zračnega prostora lahko odvija do višine 150 metrov, višje pa po predhodnem dovoljenju agencije CAA.